Ispiti o stručnoj osposobljenosti za obavljanje djelatnosti javnog cestovnog prijevoza – “Upravitelj prijevoza“

Što je ispit o stručnoj osposobljenosti za obavljanje djelatnosti javnog cestovnog prijevoza – “Upravitelj prijevoza“?
Zakon o prijevozu u cestovnom prometu propisuje da prijevoznik, koji ne udovoljava stručnoj spremi propisanoj Zakonom, mora položiti ispit o stručnoj osposobljenosti. Ispit se potom polaže pred komisijom koju na prijedlog komora (HOK, HGK) imenuje ministar i po programu koji na prijedlog komora donosi ministar.

Kome je namijenjena ovlast?
Ovlast je namijenjena za prijevoznike koji ne udovoljavaju stručnoj spremi propisanoj Zakonom.

U koju svrhu služi ovlast?
Ovlast služi u svrhu stručnog osposobljavanja prijevoznika koji ne udovoljava stručnoj spremi, na temelju ispita o stručnoj osposobljenosti osoba odgovornih za obavljanje djelatnosti javnog cestovnog prijevoza.

Ispit provodi Hrvatska obrtnička komora.